1 Yaşındaki Bebek Kaç Numara Ayakkabı Giyer?

Bebeklerin her türlü ihtiyaçları ile ilgilenmek zorundayızdır. Kıyafet, ayakkabı, yemek yeme ve daha başka ihtiyaçları ile ilgileniriz. Bu ihtiyaçlar içerisinde önemli bir yerde bulunan ayakkabılar bebeklerimiz için çok önemlidir. Çünkü ayakkabı tercihleri bebeklikten yetişkinliğe kadar kişileri etkiler.

Sağlık ayaktan başlar. Bebeklerimizin yaş aralığı arttıkça ayakkabı numarasında da değişiklik görülür. 1 yaşındaki bebek kaç numara ayakkabı giyer sorusuna direkt cevap vermek mümkün değildir. Bebeğimizin ayak ölçüsü burada devreye girer ve önemlidir. Cm cinsinden bebeğin ayak uzunluğu ile bebeğin ayak numarası arasında doğru orantı vardır. Genellikle 1 yaşındaki bebeğin ayak numarası 17 ile 22 numara arasında değişiklik gösterebilir. Fizik açısından daha kilolu olan bebeklerde bu ölçü değişebilir.

1 Yaşındaki Bebek İçin Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yetişkinler için doğru ayakkabı seçimi ne kadar önemliyse aynı şekilde bebekler için de ayakkabı seçimi çok önemlidir. Çünkü bu seçim ilerleyen yaşlardaki ayak şekli ve kemikleri için de mühimdir. Bebekler için ayakkabı numarası aşırı önem taşır. Ayağa dar gelen kalıplar büyük sıkıntılara yol açar. Sizler bebekler için ayakkabı seçiminde bulunurken ayakkabının ön tarafında biraz boşluk kalmasına dikkat edilmelidir. Bu bebeğinizin ayağının rahatlığı ve yapısı için önemlidir.

Aynı zamanda taban yüksekliği ayak topuğu ile uyuşmalıdır. Bebeğinizi evdeyken ayakkabısız gezdirmeniz daha iyi olacaktır. 1 yaşındaki bebek kaç numara ayakkabı giyer sorusuna cevap ararken bu tarz önemli noktalar da atlanmamalıdır.Bebeklerin ayaklarında daha kemik yapısı olmadığı için sizlerin alacağı ayakkabılar bu kemik yapısını önemli ölçüde etkileyecektir.

1 Yaşındaki Bebekler İçin Ayakkabı Modelleri

Bebek ayakkabısı seçerken kız ise pembe, erkek ise mavi seçeriz genellikle. Son zamanlarda artan modeller bizler için bu algıyı yıkmayı başarmıştır. Kızlar ve erkekler için daha ortopedik tabanlı ayakkabılar tercih edilirken, renk olarak da kız-erkek fark yaratmayan modeller ön plana çıkmaktadır. Kızlar için daha çok yazları renkli babetler, spor ayakkabıları mevcuttur. Kış aylarında sıcak tutan içleri yünlü esnek bot tarzları hakimdir.

Bebeklerin ayakları biraz daha hassas olduğu için ayakları sıcak tutulmalıdır. Çorap tercihinde bulunurken ayağı sıkmayan çoraplar tercih edilmelidir. Ayakkabı tercihleri de bu şekilde olmalı ayağa baskı uygulamayan, tabanı esnek olan ayakkabı modelleri bebekler için uygundur. Bebeklerin özellikle 1 yaş ve sonrası bakımları daha da önem kazanır. Bu nedenle 1 yaşındaki bebek kaç numara ayakkabı giyer gibi bir soruya doğru cevap verebilmek için doğru bir şekilde bebeğimizin ayakkabısına önem vererek dikkat etmeliyiz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.