2020 Yılının Ayakkabı Trendleri

2019 yılının yavaş yavaş geride kalınacak olması ile birlikte 2020 yılına dair ilk bilgiler ve trendler de belirlenmeye başlanıyor. Özellikle ünlü markalar tarafından düzenlenen defileler ve tanıtımlar ile birlikte 2020 yılındaki moda sektöründeki eğilimler ortaya çıkarken 2020 yılının ayakkabı trendleri konusunda ilk bilgiler netlik kazandı.

2020 Yılının Ayakkabı Trendleri Neler?

Yeni dönemde özellikle retro tarza ağırlık verilecek olması ilk olarak dikkat çeken detaylar arasında bulunuyor.

Topuklarda Sıra Dışı Tasarımlar

Yeni dönemde topuklarda ciddi bir hareketlilik yaşanacak. Tasarımcıların bu konuda oldukça sıra dışı çalışmalar yaptığı gözden kaçmazken özellikle yıl boyunca yaratıcılığın sınırları zorlanacak.

Stilettolara Eski Dokunuşlar

Yeni dönemde stiletto giymeyi seven kadınlar için geçmişe dönüş yaşanacak. Özellikle bir döneme damga vuran bilek üzerine bant yardımı ile kullanılan stilettolar, yeni yıl itibariyle de büyük bir akım olabilir.

Mule Ayakkabılar

Bir diğer yeni trend ise yine geçmişten tanıdığımız mule ayakkabı modelleri. Özellikle pek çok farklı markanın bu eski tasarımlara yeni koleksiyonlarında yer vermesi bekleniyor. Retro tarz giymeyi ve kıyafetleri tercih eden kişiler için 2020 yılının ayakkabı trendleri arasında seçenekler oldukça fazla. Önü kapalı olan bu modellerde, arka bölümde yer alan açıklık farklı tarzların oluşmasını sağlıyor.

Renkli Botlar

Kış sezonu boyunca ise özellik ve bot giymeyi sevenlerde renkli bir sezon yaşanacak. Botlar, siyah, kahverengi bir gibi renklerin hükmünden çıkıyor ve böylece çok farklı renklerde botlar ile hareketli bir kış yaşamak mümkün hale geliyor.

Platform Topuklar Geri Geliyor

Her ne kadar topuk konusunda farklı bir hareketlilik yaşanacak olsa da platform topuk modası 2020 yılı ile birlikte ayakkabılara geliyor. Bu açıdan erkek modellerinde dahi alternatiflerini göreceğimiz platform topuklar, özellikle kadın ayakkabılarında kendine sıklıkla yer bulacak. Spor ayakkabılar da dahi yer verilen bu yenilikler ile 2020 yılının ayakkabı trendleri oldukça değişiklikler getirecek. Özellikle 1970’li yıllara damga vurmayı başaran platform topuklar, 2020 yıllar itibariyle yeniden modada bir öncü olabilir.

Yağmur Botları

Çok fazla gündeme gelmeyen ve tercih edilmeyen yağmur botları 2020 yılı itibariyle bir moda ikonu haline gelebilir. Özellikle sonbahar kış defilelerinde göze çarpan bu YAĞMUR botları çok renkli tasarımlarıyla da kişilerin dikkat çekmesini sağlayacak potansiyelde.

Tüm bu özellikler ile birlikte renkli, hareketli ve farklı bir ayakkabı yılının yaşanacağı net bir şekilde görülüyor. Hem erkek hem de kadın modellerinde yaşanacak olan bu hareketlilik ayakkabı sektörünün yıl boyunca konuşulmasını sağlayabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.