2021 Bahar Erkek Modası

Modayı takip etmek sadece kadınlara özgü bir davranış gibi görülse de günümüzde pek çok erkek de modayla yakından ilgilidir. Değişen akımlar, yeni gelen trendler ve kendine yakışanı bulma çabası erkeklerin de bir hayli uğraştığı konular arasındadır. Kadınlar kadar çeşitli renk ve desen seçenekleri, modeller ve tarzlar 2021 ilkbahar erkek modasında yerini almış durumdadır. Baharın verdiği o esinti ve etrafın yeşillenmesi ile tüm giyim ürünlerinde de canlı ve ferah görünümler ortaya çıktı. Bahar aylarının hem doğayla karışmış görüntüsü hem de bitmek bilmeyen yağmurları için pek çok farklı kombin ve parça sizlere bu sezon yenilikleriyle sunuluyor.

Canlı Renkler Ön Planda

Erkeklerin zaman içinde klasikten ayrılıp canlı ve parlak renklere yönelmesi ile moda sektörü de bu duruma göre hazırlıklar yapmaya başladı. Bu sezon bahar erkek modasında canlı renkler ön plana çıkıyor. Parlak ve saten kumaşlar da geçen sene olduğu gibi yine erkek reyonlarında kendini gösterecek. Pandemi sonrası moda sektöründe ‘escapism’ adı verilen bir trendin başlaması ile birlikte tüm cesareti ile renkleri kullanmak isteyen erkekler için üretimler başladı. Sarı, turuncu, yeşil ve hatta pembe erkekler için bu sezon ön planda olacak.

Siyah Takım Elbise

Yılların değiştiremediği en şık kombinlerden olan takım elbiseler, yine ilk sıralarda yerini koruyor. Asalet ve gücün sembolü olan siyah renk ise bu kombinin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. İş hayatı ve özel günlerin en çok aranan ürünü olan siyah takım elbiseler, erkeklerin gardırobunda yine yerlerini koruyacak. Zamansız ve kaliteli ürünler olan siyah takım elbiseler, zayıf ya da kilolu pek çok erkeğin taşıyabildiği ve yakıştırdığı ürünlerin başında geliyor.

Bol Parçalar

Rahatlığına düşkün ve salaş görünmeyi seven erkekler için bu sene de bol alt ve üstler moda olmaya devam ediyor. Oversize tişörtler, hırkalar, montlar ve eşofmanlar erkekler için casual bir hava sunuyor. Hem sportif hem de şık görünebilmenin mümkün olduğu bol ve salaş parçalar sayesinde, farklı kombinlerle kendinize kaliteli bir görünüm yaratmanız mümkün kılınıyor. Dar pantolon ve eşofmanların yerini alan jogger eşofman, kargo pantolon ve hatta şalvar modeller erkekler için modayı takip etmenin araçlarından biri halindedir.

Etnik ve Ekose Desenler

Bu sezon ön plana çıkan etnik desenler ve yılların vazgeçilmezi ekose desenler erkek bahar modasında da yerini almış durumdadır. Pek çok blazer ceket, hırka ve şortlarda görmeye alışacağınız etnik desenler ve ekose desenler erkeklerin için farklı ve kaliteli bir hava yaratmak için en uygun parçalar olacaktır. Erkek berelerde yine aynı şekilde etnik desenler bu sezon çok kullanılıyor.

Hırka ve Trençkotlar

Bir zamanlar ortadan kaybolan hırkalar bu sezon tekrar gün yüzüne çıkıyor. Pek çok desen ve renk seçeneği ile erkeklere sunulacak olan hırkalar, eskiye nazaran daha asimetrik ve daha renkli olacak. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de 70’lere geri dönüş olarak trençkotlar yeniden canlanıyor. Trençkotlarda beş ve haki yine ön planda olacak. Ekose desen ise yine trençkot ve pek çok hırka modelinde kendini gösterecek.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.