Ayakkabı Bağcığı Nasıl Bağlanır?

Farklı ayakkabı çeşitlerinde ortak olarak kullanılan bağcıklar ile ilgili sorun yaşamayan yok gibidir. Ayakkabı bağcığı nasıl bağlanır? Bu sorunun cevabını bulmak ve bağcık bağlamayı öğrenmek önemli yoksa sürekli açılan ve bir türlü düğüm tutmayan bağcıklar nedeni ile her an düşmek çok olası… Ayakkabı bağcığını sistematik ve farklı bir şekilde bağlamak ayakkabının görüntüsüne de farklılık kazandıracaktır. Aynı zamanda düzgün bağlanan bir ayakkabı ayağı daha iyi kavrayarak kullanıcıya yüksek performans sağlayacaktır.

Öncelikle ayakkabının içine ayağın tam olarak oturması gerekmektedir. Daha sonra en uçtan başlayarak bağcıklar sıkılanarak en başa kadar gelinir ve sağ ya da sol eline alınan bağcık fiyonk yapılan diğer bağcıkla düğüm atılarak bağlanır, sağlam olması açısından aynı işlem tekrarlanır ve tekrar bir düğüm atılır. Böylelikle sağlam bir bağlama işlemi gerçekleşmiş olur.

Ayakkabı Bağcık Çeşitleri

Pamuk, naylon, yün ve poliüretan gibi malzemelerden üretilen bağcıklar mevcut, hatta bağlama problemi yaşayanlar için tavsiye edilen hazır bağcıklar tasarlanmış. Bu tip bağcıklarda bir kere ayakkabıya takılıyor ve kendiliğinden genişleyebilen yapısı sebebi ile çözmeden genişleyerek kullanım sağlıyor. Özellikle çocuklar için kullanımı son derece rahat ayrıca farklı renk seçenekleri ile genç kullanıcıları cezp etmekte. Spor için kullanılan ayakkabılarda; basketbol ayakkabısı, koşu ayakkabısı veya krampon gibi ürünlerde poliüretan içerikli lastik bağcıklar kullanmak daha akıllıca oluyor, aktif hareketi ve yüksek dinamiği desteklemesi açısından…

Çocuklara Bağcık Bağlama Nasıl Öğretilir?

Çocukların korkulu rüyası olan bağcık bağlamak daha ziyade anlatılarak öğretilmesi zor bir uygulamadır. Bu sebeple çocuklara örneğin keçeden hazırlanmış bir model üzerinde biraz elişi kullanılarak hazırlanmış ayakkabı ve bağcık bağlama gösterilebilir. Uygulamalı anlatım çocuk açısından hem daha dikkat çekici hem de uygulanabilirliliği daha kolay bir gösterim olacaktır. Çocukluk döneminde görsel destekleme ile anlatım çok daha oturmuş öğrenim sağlayacaktır.

Bağcığı Düzgün Bağlamanın Önemi Nedir?

Özellikle çocuklar için ve tabi ki yetişkinler içinde ayakkabı bağcığını düzgün ve sağlam bağlamak son derece önemlidir. Düşmelere bağlı kazaların önüne geçmek için dikkat edilmesi gereken bir husustur. Açık bırakılan iyi bağlanmayan bağcıklar birbirine dolarak düşmeye neden olabilir önemsiz gibi görünse de büyük zarar veren olaylara dönüşebilir. Bu sebeple öncelikle çocukların ayakkabı bağcığı nasıl bağlanır sorunun cevabı bildikten sonra bağcıklı ayakkabı alınmalıdır. Zaten önlem olarak çocuk yaş grubuna hitap eden ürünler sabit bağcıkla hazırlanmış olarak piyasaya sunulmaktadır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.