Ayakkabı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ayakkabı kadınların tutkusu erkeklerin ise ihtiyacı. Gün içerisinde kullandığımız en önemli şey ayakkabı olunca ayakkabı satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar var. Öncelikle ayakkabı satın alırken ayakkabının model ve renginden önce ayağınızın rahatlığına, doğal malzemelerden imal edilmesine dikkat etmelisiniz. Dar kalıplı, sivri burunlu, yüksek topuklu ayakkabılardan kaçının.

Ayağınıza tam uyan numaraları satın alın. Ayakkabı alırken ayakta üzerine basarak deneyin, çünkü ayağa yük bindiği için ayakkabı genişleyip uzayacaktır.Ayağınızın hava almasın sağlayacak malzemelerle üretilmiş ayakkabıları tercih edin. En önemlisi ise ayakkabılarınızı akşam vakitlerinde alın. Gün boyu yük binen ayak şişecektir, bu yüzden akşam ayakkabı daha ise gün içerisinde giydiğinizde de sizi rahatsız etmeyecektir.

Yaz ayları için sandalet ve terlik, kış aylarında ise bot ve çizme tercih etmek sağlığınız için önem unsurlardandır. Satın aldığınız ayakkabıyı uzun yıllar kullanmak için giydiğiniz ayakkabıyı nemli bezle silip düzenli aralıklarla boyamalısınız. Kullanmadığınız ayakkabıları ise kutu koyup nemsiz ortamlarda muhafaza ederseniz ayakkabınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Ayakkabı Fiyatları

2015 sezonunda farklı markalar her türden alıcıya hitap edecek bir fiyat aralığına sahiptir. Firmalar arasında rekabetin artması, piyasaların ısınması, internetten alışveriş yapabileceğimiz sitelerin artması gibi nedenlerle fiyatlar geçen sezonlara göre daha uygun. Fiyatlar her ne kadar geçen sezonlara göre daha uygun olsa da bazı markalar arasında hala keskin uçurumlar mevcut.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.