Bu Yılın Modası Ayakkabılar

Ayakkabı dışarı çıkarken kullandığımız en temel ihtiyaçlarımızdan bir tanesidir. Kullanım ihtiyacına göre çeşitli modelleri vardır. Bir davete katılacaksak şık bir takımın altına şık bir klasik rugan ayakkabı tercih edebilirsiniz. Bir pikniğe ya da yürüyüşe ya da alışverişe çıkarken rahat etmek açısından spor ayakkabı tercih ederiz. Ayrıca bir davete katılacakları zaman klasik ayakkabı bir maça gideceklerinde ise krampon tarzı ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Tabi ki ayakkabı modelleri her yılın trendine göre değişiyor. Ama kombinler değişmeyen şekilde kalıyor. Pantolon tişört olan bir gündelik kıyafetin altına  tıpkı bir kundura ayakkabı giyemeyeceğiniz gibi rüküş olmamak için değişmez belli bir takım  kurallar vardır.

Maskülen Tarzda Bol Aksesuarlı Kış Sezonu Ayakkabıları

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kıyafet sezonundaki trendler ayakkabı seçimlerine yansıyor. Kıyafetleri kombinlerken baştan aşağı bir ahenk uyum olmak zorundadır. Hepsi birbirinden tamamen bağımsız olamaz. Bu yüzden seçtiğimiz çantadan ayakkabıya hepsinin birbirleriyle bağlantılı olması gerekiyor. Baskı desenli ayakkabılar bu sene dikkat çekici ayakkabılar içerisinde yer alıyor. Deri süet ya da kadife rugan ikisi birlikte üretilen ayakkabılar görmeniz mümkün. Kış aylarında ankle kadife botlar ve çizmeler sezonun en popüler parçalarıdır. Kadifeyi trend olmasına rağmen ceketleriniz de ya da gömleklerinizde tercih etmek istemiyorsanız sezonun trendini ayakkabınızda yakalayabilirsiniz. Dolabınızda her halükarda trend ürünlerden birini bulundurabilirsiniz.

Metalik Renkler Bu Sezon Çok Revaçta

Geçen sezon olduğu gibi bu sezonda dore, lame ve bronz tonları yerini alıyor. Özellikle bazı modellerde sadece topuk kısmının metalik olduğunu görebiliyoruz. Maskülen bir tarzınız varsa askeri tarzda botlar bu sezonun vazgeçilmezidir. Bu senenin trendine uygun uzun ceketlerin altına apolet ya da arma detaylarına uygun tercih edebilirsiniz. Bu seçenekler sizi hem asi hem de şık bir görünüm elde etmenizi sağlar. Her sezon popülerliğini koruyan sivri burun modeller hem maskülen hem de daha erkeksi bir görünüm katar. Bu sezon yalnızca botlar da değil çorap ile kombin edilebilen açık ayakkabılar tarzları güncellemeler getiriyor sizleri alışılagelmişin dışına çıkarıyor.

Çivi Topuk Ayakkabı Modeli

Nostaljik bir hava katan ayrıca hem rahat hem şıklık katan çivi topuk ayakkabılar kombinlerinizi tamamlıyor. Kullanım açısından değerlendirildiğinde en çok kullanılan ayrıntılardan bir tanesi de zımba detay ayakkabılardır. Aksesuar yerine de kullanılan bu tür ayakkabılar süet paltolarınızın tamamlayıcısıdır. Açık renk tonları beyazın ve ten renginin sadeliğinin altını çizen eğilimlerden bir tanesidir. Sade renk tonlu ayakkabılar ile bu sezona meydan okuyabilirsiniz.

Kombat Bot

Soğuk kış aylarında kombat botlar soğuğa karşı dirençli oluşu ile sizleri rahat ettirecek bir diğer ayakkabı modelidir. Ağır olmasına rağmen bir o kadar da korumacıdır. Yağmur ve kara karşı koruyan bu ayakkabılar sizleri sıcak bir kış geçirmenizi sağlayacaktır. Yılan derisi ayakkabılar da maskülenliğinizi kuvvetlendirecek bir diğer parçalardan bir tanesidir. Kıyafetlerinizi kombinlerken deri ayakkabı tarzına uygun kombinlemeler yapılırken kadife ayakkabılar da ona uygun tercihler söz konusudur. Bir ahenk ve uyum yakalamak için kendi tarzınızı sezonun trendine uygun şekilde oluşturabilirsiniz. Bunlara dikkat ederek erkek deri ceket seçimlerinizi yapabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.