Derisi Soyulan Ayakkabı Nasıl Tamir Edilir

Ayaklar yürümemizdeki en önemli organlardan biri olarak gün boyu bizi taşır. Ayakkabılar ise bundan dolayı oldukça sık kullanılmaktadır. Ayaklarımızın sağlığı için en doğru ayakkabı seçilmelidir. Ayakkabılar kolayca yıpranabilir veya deri ayakkabıların derileri soyulabilir. Deri ürünlerde gerçek ve suni deri farketmeksizin bir müddet sonra soyulmalar görülmektedir. Gerçek deri ürünlerde soyulma, suni derilere göre daha geç oluşmaktadır. Ayakkabılar diğer deri ürünlere göre daha çabuk yıpranma gösterirler. Derisi soyulan ayakkabı nasıl tamir edilir diye araştırıldığında, derisi soyulmaya başlamış ayakkabı öncelikle ayakkabıcılara götürülmelidir sonucuna varılmaktadır. Soyulmalar başladıktan hemen sonra ayakkabıcıya gitmek faydalı olacaktır.

Deri Tamiri Nasıl Yapılır

Deri ayakkabılarda soyulma sıkça yaşanabilir. Kullanıma ve kullanım sıklığına bağlı olarak, yıpranma aşınma, soyulma meydana gelir. Derisi soyulan ayakkabı nasıl tamir edilir sorusuna bu işin uzmanları olan ayakkabıcılara götürülmesidir. Soyulan kısma bağlı olarak tamir edilir. Eğer çok derin ve geniş çaplı bir soyulma yoksa boyama ve cilalama yapılmaktadır. Burada kullanılan boyanın kalitesi çok önemlidir. Boya kuruduktan sonra renk farkının olmaması ve ileride boyanın kavlamaması gerekmektedir. Kalitesiz boya kullanıldığı zaman renk farkı fazla olacak aynı zamanda deri soyulmasına kesin çözüm sağlamayacaktır.

Ayakkabı burunları genelde ayakkabılarda en çok yıpranan yerlerdir. Ayakkabı burunlarında oluşan deri soyulmalarında ise boya yerine ekstra deri tabakası ile tamir edilebilir. Bu işi uzmanların yapması önemlidir. Çünkü eklenilen parçanın sonradan eklendiği belli olmamalıdır ve herhangi bir deforme yapmamalıdır. Parça eklendikten sonra ayakkabının bir parçası gibi gözükmelidir ve ekleme yapılan yer daha dayanıklı olmaktadır.

Demiri Ayakkabı Bakımı Nasıl Yapılır

Ayakkabı, çanta gibi ürünler hava şartlarına ve diğer koşullara maruz kalırlar. Bundan dolayı bu tarz ürünlerin yıpranma payları diğer ürünlere oranla daha fazla olmaktadır. Ayakkabılarda da ne kadar kaliteli olursa olsun belirli bir kullanımdan sonra yıpranmaya başlayacaktır. Derisi soyulan ayakkabı nasıl tamir edilir aşamasına gelmeden deri ayakkabıların bakımını yaparak ve doğru kullanarak kullanım ömürlerini arttırmak mümkündür.  Sürekli aynı deri ayakkabıyı giymek yıpranmadaki en önemli sebeplerden biridir. Ayakkabı alternatiflerin olması ve dönüşümlü giyilmesi faydalı olacaktır. Deri ayakkabıyı kullanım sonrası alkol içeren kimyasallar ve deterjan gibi temizleyiciler kullanılmadan nemli bir bezle silinmesi gerekmektedir. Deri ayakkabıda kullanılan cilalar, ayakkabıda bulanan gözenekleri tıkayarak ayağın hava almasını engelleyebilir. Bu durum sağlık ve temizlik bakımından zararlı olacaktır. Deri ayakkabılara 3-4 haftada bir vazelin, bakım kremi, badem yağı gibi ürünlerle mutlaka bakım yapılmalıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.