Dünyanın En Güzel Kadın Ayakkabısı

Ayakkabı en temel ihtiyaçlardan bir tanesidir. Dışarı çıkarken kullandığımız şıklığınızı tamamlayan en önemli unsurdur. Genellikle gireceğiniz ortamdan ortama modelleri ya da tarzı değişir. Bir davete katılacaksınız mesela mutlaka şık bir elbisenin altına topuklu ayakkabı tercih etmeniz gerekir. Pikniğe ya da spora gidecekseniz spor ayakkabı tercih edersiniz. Kullandığınız elbiseler gideceğiniz mekânlar ya da yerler hangi tarz giyeceğiniz ayakkabı konusunda belirleyicidir. Abiye altına spor ayakkabı giyilmemesi gereken bir çizgi vardır. Bu çizginin dışına çıkılarsa rüküş olarak tanımlanırsınız. Detaylara dikkat ederek şıklığı yakalamak mümkündür. Aksi takdirde rüküş olursunuz. Bayanların korkulu rüyası olan rüküşlüğü yaşamamak için dikkatli olmanız gerekiyor.

Topuğuna Göre Kadın Ayakkabı Modelleri

Tabi ki her topuklu ayakkabı tarzı aynı değildir. Kullanımına ve tarzına göre değişir. Bazıları çok rahattır. Bazılarında ise biraz daha zor yürünür. Ama bir tane favori olan vardır ki herkes bu model ayakkabıya bayılır. Stiletto ayakkabılar ince ve zarif görüntüsü ile her sezon farklı renk ve desenlerde vitrinleri süslüyor. Stilettoların en belirgin özelliği ise yüksek ve ince topuklu olması. Genellikle bayanların dolaplarında bulunan pump ayakkabılar çok sık tercih edilir. Bağsız şeritsiz ve hafif olan bu model gayet kullanışlıdır. İnce alçak topuklu modeller kedi topuk ayakkabı olarak isimlendirilir. İskampir model ayakkabı ise ölçeli ve yüksek topuklu ayakkabı modelidir.

Bant ve Kayış Şekline Göre Kadın Ayakkabı Modelleri

Genellikle bilekten bağlanan modellerdir. T kayışlı ayakkabı modeli bilekten bağlanan orta kısımda oluşan T harfinden dolayı bu ismi alıyor. Düz ya da topuklu olarak da tasarlanan bu ayakkabılar oldukça sevilen modeller arasındadır. Bilekten kayışlı ayakkabı modeli ise yalnızca bilek kısmında kayış bulunan ayakkabılar son zamanlarda trend olan ürünler arasındadır. Topuklu ya da düz modelleri olarak değişik modelleri vardır. Topuktan kayışlı modeller de bileği saran ve önü açık ve kapalı olarak çeşitlere ayrılan modelleri de vardır. Bu tarz ürünleri bir toplantıda bir yazlık tatilde ya da alışverişe çıkarken rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Oxford Ayakkabı

Bağcıkları ve dikişleri bulunan bu özellikteki ayakkabılar ise daha çok maskülen bir tarz katar. Düz ve topuklu modellerini görebileceğiniz Oxford ayakkabıları kombininize göre tercih edebilirsiniz. Sivri burun ayakkabılar ise ayakkabı burun kısmına doğru sivrilen bir tarzı vardır. Genelde topuklu ayakkabıda gördüğümüz bu model son zamanlarda çizme, babet ya da botlarda da görebiliyoruz. Rahatlığı ile göz önünde bulunan babet modeller de yaz aylarının vazgeçilmezi klasik gösterişli birçok modeli ile bayanların vazgeçilmezi kombinlerini tamamlayan bir modeldir.

Önü Açık Ayakkabı

Ayak parmaklarının açık olduğu bu modeli çoğu zaman topuklu ayakkabı modellerin de görsek de sivri burun ayakkabı tarzında olduğu gibi botlar, çizmeler ve babetlerde görüyoruz. Espadril ayakkabı modelinde üst kısmı kanvas ürünlerden taban kısmı doğal liflerden oluşmuş spor tarzlara hitap eden bir modeldir. Son yıllarda rahat olmasından kaynaklı sık tercih edilen bir modeldir. Plastik ayakkabı ise ismini parlak ve saydam olmasından alır. En çok tercih edilen modelleri ise yağmur çizmesi ya da deniz ayakkabısı modellerinde kullanılır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.