Erkek Basketbol Ayakkabıları

Erkek basketbol ayakkabıları geçtiğimiz on yıl içerisinde yoğun talep gören ayakkabılardır. Bu tür ayakkabılar sadece basket oynarken tercih edilmek zorunda değillerdir. Futbol hariç her türlü açık hava sporu yaparken tercih edilebilecek ayakkabılardır. Koşu yaparken, dışarıda vücut veya zayıflama aletleri kullanımı sırasında, voleybol oynarken ve tabi basketbol oynarken tercih edilirler. Gençler günlük hayatlarında da bu ayakkabıları giyebilirler. Okula gidiş dönüşlerinde özellikle erkek çocuklarının çoğu bu tür ayakkabılar kullanırlar.

Basketbol ayakkabılar sağlam ayakkabılardır. Genelde üst bölümleri boğumlu ayakkabı türüdür. Converse benzeri modelleri de bulunan basketbol ayakkabılarının günlük giyim için de oldukça şık modelleri bulunur. Bazı modellerinin ise günlük kullanımı o kadar yaygındır ki bu ayakkabıların basketbol ayakkabısı olduğu dahi bilinmez.

Basketbol Ayakkabısı Fiyatları

Basketbol ayakkabıları oldukça sağlam ayakkabılardır. Çok hor kullanılsalar dahi 2-3 yıl minimum kullanım süresi olan ayakkabılardır. Zorlu şartlar için üretilmiş dayanıklı ayakkabılardır. Aynı zamanda oldukça da spora uyumlu kişiye çeviklik veren ayakkabılardır.

Basketbol ayakkabıları bu özellikleri nedeniyle pahalıdırlar. Genel fiyatları 200 ila 300 TL arasındadır. Bundan daha ucuz fiyatlarda basketbol ayakkabısı bulmak için sezon sonu indirimleri veya büyük kampanyalar beklenebilir. Günümüzde basketbol ayakkabı modellerinde çok ünlü NBA oyuncularının giydiği ayakkabı modellerin bire bir aynılarının satışı da vardır. Lebron James, Derrecik Rose gibi yıldızların giydiği modeller uygun fiyatlarla mağazalarda bulunabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.