Erkek Saç Nasıl Uzatılır?

En az kadınlar kadar erkeklerde saçlarına çok büyük bir önem gösterirler. Saçlarını uzatmak isteyen erkeklerin yapması gereken pek çok husus yer alıyor. Düzenli bir bakım ve beslenme ile uzun saçlara sahip olmak mümkün olacaktır. Doğru yöntemler uygulandığı zaman kısa sürede uzun saçlara ulaşmak mümkün olacaktır. Erkekler sürekli kısa saç kullandığı için uzun saça dönüş pek kolay olan bir durum değildir.

Bu sebeple biraz uğraş ile uzun saçlara sahip olmak mümkün olur. Hızlı uzama etkisi veren şampuanları tercih etmek ideal bir tercih olacaktır. Doğru saç bakım ürünlerini kullanarak daha hızlı bir şekilde saç uzamasını sağlamak mümkün oluyor.

Tercih edilen şampuanların ya da bakım ürünlerinin içerisinde keratin ve vitaminlerin bulunmasına dikkat etmek gerekiyor. Keratin saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda kullanılan vitaminler de saçların daha güçlü olmasını sağladığı için mutlaka tercih edilmesi gereken şeylerden bir tanesidir.

Düzenli Saç Bakımı

Saçlarını uzatmak isteyen kişilerin yapması gereken en önemli şeylerden biri düzenli bir şekilde saç bakımı yapmak olacaktır. Saçlarla insanların vücudunu bir parçası olduğu için gerekli zamanlarda gerekli ihtiyaçlar da bulunabiliyor. Bu ihtiyaçlar doğru bir şekilde karşılandı zaman daha sağlıklı ve daha hızlı uzayan saçlara sahip olmak mümkün oluyor. Özellikle son yıllarda erkek saç bakımı ile ilgili pek çok ürün piyasaya çıkmış durumda.

Bu ürünleri tercih edebileceğiniz gibi evde doğal ürünler ile de saç bakımınızı yapmanız mümkün olacaktır. Birbirinden çeşitli yağları saçlarınıza sürerek hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olmanız mümkündür. Özellikle Hindistan cevizi yağı saç uzama konusunda bir numaralı yağlardan bir tanesidir. Haftada bir Hindistan cevizi yağının saçınıza uygulayarak kısa sürede etki görmeniz mümkün olacaktır.

Aynı zamanda zeytinyağı da uzama konusunda büyük bir etkiye sahiptir. Son zamanlarda bu bakım ürünleri ile uzun saçlara sahip olan kişiler bulunuyor. Aynı zamanda saçlarınız için etkili bir şampuan tercih etmeniz gerekiyor. Bu şampuanların tuzsuz ve parabensiz olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Böyle de daha hızlı ve daha sağlıklı uzayan saçlara sahip olmanız mümkün olacaktır.

Beslenme Düzeni

Saçların uzaması konusunda en önemli etkilerden bir tanesi beslenme düzeni oluyor. Yetersiz beslenen kişilerde saç dökülmesi ve saçların uzaması gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Bu sebeple düzenli bir şekilde beslenmek gerekiyor. Saçlarınız için kullandığınız bakım ürünlerinin yanı sıra içten beslenerek de saç uzamasına yardımcı olmak gerekir.

Özellikle protein ve mineral bakımından zengin olan gıdaların tüketilmesi ile birlikte saçlar çok hızlı bir şekilde uzamaya başlar. Aynı zamanda vitamin tüketimine de büyük bir özen göstermek gerekiyor. Vitamini hem beslenerek hem de kapsüller halinde saçınıza uygulayarak beslenmesine yardımcı olmanız mümkündür. Aynı zamanda beslenme düzeninizi öğün atlamayacak şekilde yapmanız gerekiyor.

Meyve ve sebze tüketimine ağırlık vermeniz gerekiyor. Mutlaka haftada bir gün olacak şekilde balık tüketimi gerekiyor. Et ve tavuk yemeyi de ihmal etmemek gerekiyor. Tavuk ya da balık yerken yanında mutlaka sebze tüketmek gerekiyor. Protein bakımından zengin beslenen kişilerin saçları çok hızlı bir şekilde uzadığı gibi aynı zamanda dökülme gibi problemlerde ortadan kalkmış olur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.