Erkek Spor Ayakkabı Çeşitleri

Erkeklerin en çok ihtiyaç duyduğu türden ayakkabıların başında spor ayakkabılar gelir. Erkekler iş hayatı dışında rahat olmayı şık görünmeye tercih ederler. Şık görünümlü hem de rahat spor ayakkabı türleri ise erkekler için tercih sebebidir. Çok sayıda erkek spor ayakkabı modeli vardır. Bunlar yapılacak spora özgü olabildiği gibi, günlük ihtiyaca yönelik ayrıca spor dallarında kullanılabilen ayakkabılar da olabilirler. Spor ayakkabı türleri arasında sneaker adı verilen, halı saha türü, basketbol, egzersiz / fitness ayakkabıları, tenis ayakkabıları ve koşu yürüyüş ayakkabıları vardır.

Hangi Ayakkabı Ne Zaman Giyilir?

Sneaker türü ayakkabılar genel kullanım için tasarlanmış ayakkabılardır. Bu ayakkabılar işe giderken dahi giyilebilirler. İyi markaların uygun fiyatlı snicker model ayakkabıları vardır. 100 TL civarı fiyatları olan snickerlar, ayakkabıyı çok yıpratmayacak bir spor türünde de kullanılabilirler.

Halı saha ayakkabılar genelde futbol oynanırken tercih edilirler. Günlük kullanımları oldukça nadirdir, bu ayakkabılarla diğer türden sporları yapmak da pek tercih edilmez fakat halı sahalar için en ideal ayakkabılar şüphesiz bu türden ayakkabılardır.

Basketbol ayakkabıları günlük kullanımda da tercih edilebilen, genellikle basketbol oynarken kullanılan ayakkabılardır, ayağı sararak zıplama ve ani ayak hareketlerinde ayağa bir zarar gelmesini de önlerler. Koşu, yürüyüş, egzersiz ayakkabıları birbirlerine tür olarak oldukça benzeyen ayakkabılardır. Oldukça rahattırlar iş hayatında kullanılmasalar da günlük olarak kullanılabilirler.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.