Erkekler Duruşlarına Göre Ayakkabı Seçerler

Erkeklerin modaya kadınlar kadar önem vermediği düşüncesi artık doğru değil. Günümüzün iyi kazanan ve iyi harcamak isteyen erkeği için iyi giyinmek her yerde geçerli. Bu yüzden erkek ayakkabıları da her zaman modanın bir parçası. Genel olarak sanki erkekler yere daha sağlam basar imajı verircesine oturaklı olan erkek ayakkabı modelleri bu sezon gene en çok tercih edilenlerden. Ama zaman zaman aşırı farklı duruşlara da rastlanıyor. Geçen yaz gittiği  düğünde ünlü bir futbolcunun kıyafeti gelinden daha çok konuşulmuştu.

Üstteki smokin ceketi hiç desteklemeyen setre pantolonun dar ve kısa paçaları vardı ve çorapsız giyilen düz ayakkabılar görünüşü daha da dikkat çekici yapıyordu. Bu aşırı örneği bir kenara bırakacak olursak bağcıklı, koyu renk ve sağlam duruşlu erkek ayakkabıları soğuk havalarda beylerin kesin tercihi oluyor. Farklı renkteki tabanlar değişik bir hava verse bile kışlık erkek ayakkabılarının genel hakimiyeti böyle sert modellerden yana.

Denim Kumaşlarla Gelen Şıklık

Oxford tipi klasik bağcıklı erkek ayakkabılarından başka beylerin dolaplarında sağlam botlar da var. Özellikle bileği saran ama aynı zamanda ince gösteren, kalın tabanlı botlar bütün kışlık pantolonlara uyum sağlayabiliyorlar. Bu botlar her mevsim giyilebilen denim kumaşlara yani kot türü ürünlere de yakışıyor. Hatta bu kalın tabanlı botunuzu koyu mavi renkte seçip kot renginin devamını ayaklarda da sağlayabilirsiniz.

oxford ayakkabı modeli

Böyle bir pantolon ve ayakkabı seçimi fazla aşırıya kaçmayan desenli bir kazak ile çok şık bir kombin yaratabilir. Taban renginin değişik olması erkek ayakkabılarında artık sık sık görülüyor. Yaklaşan bahar için de modacılar erkek ayakkabısı koleksiyonlarını şimdiden hazırladılar. Düğüne giden ünlü futbolcunun uyumsuz giyimi gibi örnekler bir kenara bırakılacak olursa bu bahar erkek ayakkabılarında gene yere sağlam basın havası egemen olacak.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.