Erkekler için Ayakkabı Önerileri

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadınların canları sıkkın iken en iyi yaptıkları şey, alışverişe gitmek ve daha sonra giyip giymeyeceğini düşünmeden ayakkabı ve çanta satın almak. Zaten kadınlar için ayakkabı ciddi bir anlamda tutku. Zira ister dost başa düşman ayağa bakar deyin, ister başka bir şey, doğru bir ayakkabı ile kadınların son derece şık ve çekici göründüğü yadsınamaz.

Ama son yıllarda erkekler de kadınlar kadar kendilerine bakmaya başladı ve tüm giydiklerine özen göstermeye başladı. Ayakkabı da bunlar arasında son derece önemli yer kaplıyor. Bakımlı bir erkeğin en önemli göstergelerinden birisi de hiç şüphe yok ki ayakkabılar.

Renk Tercihi

Erkekler ayakkabı seçerken kadınlar gibi modanın gözdesi olan tüm renkleri kullanabilir mi gibi bir soru aklınıza gelebilir. Bu soruya verilebilecek tek bir yanıt olmamakla beraber yaş faktörüne dikkat çekmekte var. Örneğin 50 yaşını geçen bir kişinin sırf moda diye fosforlu yeşil bir ayakkabı giymesi absürt durabileceğinden dikkatli olmak da fayda var.

Kıyafete uygun olan ayakkabıları seçmek de diğer bir önemli nokta. Örnek vermek gerekirse klasik bir takım elbisenin altına mutlaka klasik bir ayakkabı giymek gerekir. Oturup da spor ayakkabı giymek hoş olmayan bir görüntü çıkarır. Spor kıyafetler ile ise süet bağcıklı, bağcıksız ayakkabılar giyilerek muhteşem bir kent şıklığı yaratılarak kişi  kendisine  bambaşka bir hava verebilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.