Erkekler için Cilt Bakımı

Erkekler cilt bakımı konusunda kadınlar kadar hassas davranmıyor. Yaşın ilerlemesi ile birlikte erkeklerde de kırışıklık gibi problemler kendini göstermeye başlıyor. Aynı zamanda çevresel faktörlerden kaynaklı olarak leke ve sivilce gibi problemler meydana gelebiliyor. Etkili bir bakım ile birlikte bu gibi problemlerden kurtulmak mümkün olacak.

Erkekler için cilt bakımı bir rutin haline gelmelidir. Genellikle bu konuya erkeklerin Özen göstermediği anlaşılıyor. Şimdilerde özen gösterilmediği zaman yaşlanma ile birlikte çözümü olmayabilir. Belirli tüyolara ve ipuçlarına dikkat edildiği zaman etkili bir bakım yapmak mümkün oluyor. Erkeklerin bakım rutinini düzenli olarak yapması gerekiyor. Erkek bakım rutini kadınlarınki kadar kompleks bir yapı da değildir. Bu sebeple uygulaması daha kolaydır.

  1. Düzenli Yüz Yıkamak

Erkekler için cilt bakımı çok zor bir şeymiş gibi geliyor. Oysaki son derece kolay bir durumdur. Sadece alışkanlık edinme süreci biraz uzun sürüyor. İlk olarak erkeklerin sabah akşam düzenli olarak yüz yıkama alışkanlığı edilmesi gerekiyor. Akne problemi yaşayan erkekler akne giderici yıkama jelleri ile ciltlerini yıkayabilir.

Adli problemi yaşayan kişiler isim daha çok onları jel yüz yıkama anneni kullanması gerekir. Bu şekilde yüz yıkama işlemi yapıldığı zaman cilt üzerinde bulunan ölü deri ciltten atılmış oluyor. Böylece cilt daha sağlıklı bir görünüme ulaşıyor. Cilt üzerinde cilt üzerinde kir ve ölü derinin bulunması cildin çok çabuk yaşlanmasına sebep olur. Aynı zamanda sürekli olarak sivilce çıkarma durumu söz konusu olur. Bu sebeple sabah akşam yüz yıkama işlemini alışkanlık haline getirmek gerekiyor.

2. Nemlendirici Kullanımı

Düzenli bir şekilde nemlendirici kullanmak erkekler için cilt bakımı rutinin en zor aşamalarından biridir. Çünkü erkekler nemlendirici kullanmaktan pek hoşlanmıyor. Fakat nemlendirici kullanılmadığı zaman cilt çok çabuk yaşlanmaya başlıyor. Aynı zamanda sürekli bir kuruluk hissi söz konusu oluyor. Sabah akşam yüz yıkama işlemi tamamlandıktan sonra cilde uygun bir nemlendirici kullanmak gerekir. Yüzünüzü yıkarken kullanılan ürünler yüzü kurutuyor.

Bu sebeple cildin nemini korumak amacıyla nemlendirici kullanmak çok önemlidir. İlk olarak cilt tipinizi belirlemeniz gerekir. Cilt tipinize uygun olarak nemlendirici seçmek çok önemli bir konudur. Yağlı cilde sahip olan kişiler losyon tarzında ürünler kullanmayarak daha çok su bazlı nemlendirici ürünleri tercih etmesi gerekir. Böylece çok daha sağlıklı bir cilde sahip olmanız mümkün oluyor. Aynı zamanda cildinizin erken yaşlanmasının da önüne geçmiş oluyorsunuz.

3. Maske Kullanımı

Kadınların cilt bakımında olmazsa olmazlarından biri maske oluyor. Erkekler için de aynı durum söz konusu olmalıdır. Mutlaka haftada bir maske yaparak cildinizi derinlemesine temizlenmesini sağlamak gerekir. Yağlı bir cilde sahipseniz kil maskesi gibi maskeleri haftada bir duştan önce yaparak 15 dakika yüzünüzde bekletmeniz gerekir.

Kuru bir cilde sahipseniz aloe vera maskesi gibi nem veren maskeler yüzümüze yaparak cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamış olursunuz. Cilt bakımının en önemli aşamalarından biri maske aşaması oluyor. Çünkü bu şekilde cilt derinlemesine temizleniyor. Her hafta cildiniz buna ihtiyaç duyar. Cildinizin ihtiyacı olan temizliği sağlamak için mutlaka düzenli olarak maske yapmaya özen göstermelisiniz. Maske ile birlikte yüzümüzde bulunan ölü deriler de ortadan kalkar.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.