Erkekler Kışlık Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Erkekler kışlık ayakkabı satın alırken hangi ölçütlere dikkat etmeli ve neye göre ayakkabı tercihi yapmalı? Eğer siz de bu sorunun cevabını arayanlardan iseniz siz değerli okuyucular bu makalede bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Kışlık Ayakkabı Seçimine Dikkat!

Her şeyden önce kışın ayakları sıcak tutan bir ürün tercihi yapmak en önemli konu.  Diğer konu ise ayakkabı tabanı yüksek olmalıdır. Yerin soğuğundan ve çamurundan uzak durabilin. Hammadde seçimi olarak kauçuk tercihi yapmalısınız. Çünkü bu maddenin ısı yalıtkanlığı daha yüksektir. Burunda ve topukta kauçuk kullanılan ürün seçimi sizin için en iyi seçim olabilir. Seçtiğiniz ürünün içinde tekstil süet astar olması önemlidir. Bu nitelik sayesinde ayağınızın sıcaklık dengesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bilinmesi gereken bir diğer hususta iç kısmında asla doğal olmayan kürk astar olan ayakkabı ürünlerini tercih etmemeniz gerektiğidir. Bunun sebebi bu tarz ayakkabıların ayağı gereğinden fazla sıcak tutacağı ve dolayısıyla da ayakta terlemelere yol açabileceğidir. Bu durum da hassas olan ayak bölgesinde bakteri oluşumunu artırır.

Son olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ayakkabının yüz kısmını yazlık ürünlere göre biraz daha kapalı olması gerektiği konusudur. Eğer dışarıda çok sık zaman geçiriyorsanız temizliği kolay ve fazla su geçirmeyen ürün seçmelisiniz. Eğer karlı bölgede yaşıyorsanız tabanının biraz fazla tırtıklı olmasına özen gösterin. Bu sayede kayma olasılığını en aza indirgemiş olursunuz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.