Evde Pilates Nasıl Yapılır?

Pilates son yıllarda oldukça popüler olan ve kişilerin daha iyi bir vücut görünümüne kavuşmasını sağlayan spor hareketleridir. Bazı ekipmanlar yardımı ile gerçekleştirilen pilates, diyaframdan nefes almayı öğretir. Kadın erkek herkes için dış görünüm ve vücut yapısı çok önemlidir. Ayrıca sağlıklı bir yaşam için de insanların, spor yapmaları gerekir. En etkili spor hareketlerinden birisi olan pilates, evde de yapılması mümkündür.

Özellikle kadınlar tarafından çok fazla tercih edilen düzenli olarak yapıldığında daha dinç ve daha estetik bir görünüme sahip olmayı sağlar. Spor salonuna gidemeyen kişiler evde kendi imkanları ile pilates hareketlerini yapabilir. Pilates hareketlerinde karın, kalça, göbek, bacak gibi her bölge için farklı hareketler bulunur. Etkili sonuç alabilmek için belirlenen kurallara uygun şekilde hareket edilmelidir. Pilates için top, band, çember, mat gibi araç ve gereçlere ihtiyaç duyulur.

 

Pilates Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evde pilates yaparken istenilen sonuçların elde edilebilmesi için kişilerin bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Pilates yapılacak ortamın havalandırılmış ve temiz olması çok önemlidir. Tercih edilecek pilates araç ve gereçler ile kaliteli olması gerekir. Yapılan hareketlerin doğru olup olmadığını kontrol edilmelidir. Pilates esnasında hafif müzikler açarak dikkatinizi dağıtacak unsurlardan uzak durulmalıdır.

Kol ve bacaklarınızı rahat hareket ettirebilmek için pilates yapılacak ortamın geniş olması gerekir. İlk aşamada pilatese başlarken daha düşük seanslar ile başlamak yeterli olacaktır. Daha sonra hareketlere alıştıktan sonra uzatılabilir. Evde pilates nasıl yapılır ile ilgili her bölge için doğru şekilde hareketler tercih edilerek esnek ve sıkı bir cilt görünümüne kavuşmak mümkündür.

 

Pilates Hareketleri

Esnek bir vücut yapısına sahip olmak için pilates topunu sırtınıza tek olacak bir şekilde koyun. Oturur pozisyonda bacaklarınızı ileri-geri uzatarak açın. Pilates topunu bacaklarımızın arasına yerleştirerek sağa ve sola eğilerek hareket etmeye çalışın. Karın ve kalça için en etkili hareket çapraz kalça pozisyonudur. Mat üzerine sırt üstü uzanarak, bacağınızı karnınıza doğru çekmeye çalışın. Ellerinizi boynunuzun arkasına yerleştirerek kendinizi bacağınıza doğru yukarı doğru kaldırın.

 

Evde Plates Yaparken İzlenecek Adımlar

Evde pilates nasıl yapılır sorusu ile ilgili, bulunduğunuz ortamda rahat bir şekilde pilates yapmak için izlenecek adımları doğru bir şekilde tespit etmek gerekir. Pilates hareketlerinde en önemli nokta kişilerin temel hareketler ile başlamalıdır. Pilatesi her gün düzenli olarak yapmaya çalışılmalıdır. Pilates hareketleri doğru bir şekilde ve düzenli olarak yapıldığında kısa süre içerisinde etkisini gösterecektir.

Evde pilates yaparken kısa süre içerisinde sonuç almak için dikkat dağınıklığına sebebiyet veren şeylerden uzak durulmalıdır. Evde pilatesi video yardımı ile yaparken anlaşılmayan hareketlerde tekrar tekrar izlenerek doğru hareketi yapmak gerekir. Evde pilates nasıl yapılır ile ilgili pilates hem zihni hem de vücudu rahatlatan ve kişilere estetik bir görünüm kazandıran oldukça keyifli spor hareketleridir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.