Genç Erkekler İçin Giyim Tavsiyeleri

Genç erkekler giyim kuşamlarına dikkat ederek ve modayı takip ederek, girdikleri bir ortamda fark yaratabilirler. Özellikle ayakkabı seçimi, bir erkeğin stilini belirleyen ana faktörlerden biridir. Ayakkabı seçiminde özenli davranılmalı ve düzenli olarak ayakkabı bakımı yapılmalıdır. Kirli ve tozlu görünen ayakkabılar ne marka olursa olsun güzel görünmeyecektir.

Erkek modası, kadın modası kadar değişken olmadığı için modayı yakalamak erkekler için nispeten daha kolaydır. Öncelikle bir tarz belirlemek en önemlisidir. Spor ya da klasik tarzda giyinebilir ve tüm kombininizi bu tarzlara göre şekillendirebilirsiniz.

Spor Tarza Örnekler

Günlük yaşamda spor tarzı tercih etmeniz daha rahat kıyafetlerle kombin yapmanızı sağlar. Spor ayakkabı tercih etmeniz, spor bir kombin oluşturmak için uygun olacaktır. Ayakkabıya uyumlu bir pantolon ve bir gömlek giydiğiniz zaman bu kombinle arkadaşlarınızla buluşmaya, alışverişe ya da sinemaya gidebilirsiniz. Bu kombinin üzerine hava soğuksa spor bir şişme mont tercih etmeniz doğru olacaktır. Bahar aylarında ise kot ceketle ya da keten ceketlerle kombini tamamlayabilirsiniz.

Spor tarz sizi her zaman için genç ve modern gösterir. Bu nedenle günlük kombinlerde tercihinizi spor tarzdan yana kullanabilirsiniz. Böylece hem kombin yaparken zorlanmazsınız hem de modern görünümü kolaylıkla yakalarsınız.

Klasik Tarza Örnekler

Genç erkeklerin en çok zorlandıkları tarzın klasik tarz olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle takım elbise seçiminde çok dikkatli olmaları gerekir. Eğer modası geçmiş takım elbiselere yönelirlerse olduklarından daha yaşlı durabilirler.

Takım elbiselerde slim fit dediğimiz dar kesime yönelmek daha genç bir görünüm sağlar. Gömleklerde de yine tercihiniz slim fit kesimden yana olmalıdır. Düz ve tarz sahibi bir kravatla bu kombini tamamlarsınız. Ayakkabı ise bu klasik tarza uyum sağlamalıdır. Bu konuda siyah rengin sizi hiçbir zaman yanıltmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Erkekler İçin Ayakkabı Önerileri

Erkek modasında ayakkabı önemli bir yere sahiptir. Seçtiğiniz ayakkabının kombininizle uyumlu olması yanında yaşınızla da uyumlu olması önemlidir. Bu nedenle genç erkeklerin yaşlarını göz önünde bulundurması ve bu doğrultuda ayakkabı seçimlerini gerçekleştirmeleri gerekir.

Bağcıklı ayakkabı modelleri her zaman daha genç durur. Bu ipucunu göz önünde bulundurursanız hem spor hem de klasik tarzdaki ayakkabılarda genç görünümü yakalayabilirsiniz. Bunun yanında renk konusunda kendinizi sınırlamanıza hiç gerek yoktur. Artık erkekler de kadınlar da renkli ayakkabı modellerini rahatlıkla giyerler.

Genç Erkekler İçin Kış Kombini Önerileri

Kış aylarında erkek modasına baktığımızda botların geniş bir yer tuttuğunu görürüz. Kalın ya da ince tabanlı bot çeşitlerinden seçim yaparak kışı rahat ve şık geçirebilirsiniz.

Eğer bot giymekten hoşlanmıyorsanız ya da botlara alternatif arıyorsanız, kalın spor ayakkabılara da yönelebilirsiniz. Deri ya da süet parçalar içeren erkek spor ayakkabıları ile kış aylarında da spor şıklığınızı sürdürebilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.