Gömlek

Vücudun üst kısmına giyile yakalı, uzun veya kısa kollu giysiye gömlek denilir. Gömlek erkeklerin en temel kıyafetleri arasındadır. Zamandan ve mekandan bağımsız olmasını sağlayan gömlekler farklı renklerde üretilmektedir. Bir erkek günlük hayatında da iş hayatında da gömlek giyebilir. Fakat giyilecek gömlek yerine ve mekanına göre farklı tasarımlara sahip olmalıdır.  Son zamanlarda erkekler tarafından çok fazla tercih edilen kendinden desenli gömlek modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller daha çok spor kombinlerde kullanılmaktadır. Bu gömlekler günlük yaşamda çok fazla tercih edilmektedir.

Kumaşıyla Gömlek Çeşitleri

Yaz veya kış hangi mevsim olduğu önemli değildir. Her mevsimde gömlek giyilir. Gömleklerin kumaşları mevsimlere göre farklıdır. Kış aylarında yün ve kaşmir karışımlı kumaşlar kullanılır. Çünkü kaşmir ve yün vücudu sıcak tutar. Yaz ve sıcak mevsimlerde ise terlemeyi önleyecek ince ve yumuşak pamuklu kumaşlar tercih edilir. Regular fit, regular, ex.fit ve slim fit gibi farklı kalıplarda üretilen gömleklerin seçiminde vücut tipi dikkate alınmalıdır.

Gömlek Bedenleri ve Çeşitleri

Kareli, çizgili, sade, desenli gömlek çeşitleri vardır. Kombin yapılacağı kıyafetle uyumu dikkate alınarak gömlek seçilmelidir. Erkek gömlekleri S’dan başlayıp 2XL bedene kadar çıkmaktadır. Tarzını özgün tutanlar özel dikim gömlekleri tercih edebilir. Kısa kollu gömlekler iş hayatında pek kullanılmasa da günlük hayatta çok talep görmektedir. En güzel ve sizi farklı gösterecek gömlek modelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.