İdeal Paça Boyu Nedir?

Erkek giyim seçiminde özel noktalardan biri de paça boyuna dikkat edilmesinden geçer. Paça boyunun şıklık bakımından son derece önemli olduğunu belirtmekte yarar bulunuyor.  Ülkemizde ideal paça boyu denildiğinde topuktan 1.5 cm olarak ölçülen bir boyut tasarlanıyor. Ancak bu boy herkes için aynı görüntüyü yansıtmıyor. Bu şekilde ölçümü yapılan bazı pantolonlar harika bir görünüme aahip olurken bir kısmı ise içler acısı bir görünümü ortaya çıkarıyor. Bu bakımdan halen ideal paça boyu konusunda bir fikir birliğine varılamıyor. Bu karışıklığı gidermenin en akılcı yolunu ise pantolon modeline göre paça boyu tercih etmek oluşturuyor. İdeal paça boyu ölçütünde hangi pantolon modelini tercih ettiğinizin önemi büyük olurken, seçtiğiniz ayakkbının da hu seçimi etkilediği görülüyor. İdeal erkek pantolon paça boyu nasıl olmalıdır sorusuna verilebilecek en doğru cevabı ise tercih ettiğiniz pantolon tasarımına bağlı olduğunu söylemek mümkündür.

 

Kumaş Pantolonda İdeal Paça Boyu

 

Sürekli kumaş pantolon kullanıyorsanız ve seçtiğiniz pantolon stili boru paça pantolon kesimi ise ideal paça boyu kullandığınız ayakkabının üstten birkaç santimetresini örtecek kadar uzun olmalıdır. Boru paça olmayan diğer pantolonlarda ise pantolon ile ayakkabı arasında bir veya bir buçuk santimetre boşluk bulunmalıdır. Kumaş pantolonlarınızın şık olması ve size yakışacak bir stile sahip olması için bu paça boyuna dikkat edebilirsiniz.

 

Kot Pantolonda İdeal Paça Boyu

 

Spor giyimin en çok tercih edilen parçası hiç şüphesiz kot pantolon modelleridir. Kot pantolonlarda da paça boyu çok tartışılan konulardan biridir. Aslına bakarsanız bu seçimin zevkle ilgili olduğunu da düşünebiliriz. Çoğu kişi kot pantolonlarda paça boyunun ayakkabıların üzerinde çok hafif bir döküm şeklinde durması gerektiğini düşünüyor. Bazı tercihlerde ise kot pantolonlarda paçanın ayakkabıya hiç dokunmaması gerektiği düşüncesini taşıyor.  Sadece tek bir kat izinin yeterli olduğu kot paça boyunu tercih eden kişiler de bir hayli fazla. Kot pantolon kesimleri de ideal paça boyunu belirleme konusunda etkili oluyor. Boru paça modelli bir kot jean modeli olduğunda ayakkabının üzerrinde hafif dökümlü bir görünüm elde edilmesi hoş bir görüntü sağlıyor. Fakat kot tercihiniz slim fit kesim bir kot pantolon ise paçasının ideal kesim şekli biraz daha kısa olabiliyor. Ayakkabı ile pantolon paçası arasında 2 ya da 3 santimetrelik bir boşluk estetik bir duruş sağlıyor.

 

Geniş Paça Pantolonda İdeal Paça Boyu

 

Erkek ve kadın geniş paça yani ispanyol paça pantolonlarda ideal paça boyu kesimini doğru olarak tasarlamak çok önemlidir. Çünkü bu pantolonlarda yapılan yanlış kesimler farklı duruşları ortaya çıkarır. Paça boyunun olması gerekenden daha uzun ve kısa olması tam bir fiyaskoyu ortaya çıkaracaktır. Pantolondaki özel görsel ve albeni  yanlış bir seçim sonrası yok olabilecektir. Geniş paça pantolonlar ayakkabıyı tam olarak kapatmalı, ayakkabı tabanından 5 milimetre yüksekte olmalıdır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.