Kösele Ayakkabı Nasıl Giyilmeli?

Kösele ayakkabılar, klasik tarza sahip burnu ince bir sivrilikte parlak görünümlü erkek ayakkabı modelleri arasında yer alır. Özel günler, iş toplantıları ve özel gecelerin ayakkabısı her zaman kösele ayakkabı modelleridir. Kösele ayakkabılar, nubuk tarzda ayakkabılar gibi yaz aylarında giyilmesi gereken ayakkabılardır.

Kış aylarında lastik ya da kauçuk tabanlı ayakkabılar kösele ayakkabı modellerine göre daha esnek ve dayanıklı olacağı için bu tür ayakkabılar kış aylarında tercih edilmelidir. Kösele ayakkabının detaylarının ortaya çıkabilmesi için ise birlikte giyileceği kıyafetlerin özenle seçilmesi gereklidir.

Kösele Ayakkabı ve Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Kösele ayakkabı kendi başına şık ve çekici bir görünüme sahip olmasına rağmen, yanlış yapılabilecek bir kıyafet ya da aksesuar seçimi sonucunda ortaya kötü bir görünüm çıkabilir. Bu sebeple kösele ayakkabı kullanımında birtakım noktalara özen gösterilmesi gereklidir.Resmi iş toplantıları ve özel günleriniz için giyeceğiniz kösele ayakkabılarda genel olarak ağır, ciddi ve klasik bir hava hakimdir. Bu sebeple kösele ayakkabılar ile giyilebilecek en uygun kıyafetler takım elbiselerdir.

Takım elbise ile kösele ayakkabının birlikteliği ortaya mükemmel sonuçlar çıkartabilecek güce sahiptir.Takım elbise ile ayakkabının renk uyumu ise dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Koyu renkli bir takım elbise giyiyorsanız siyah ve koyu kahve gibi renkler kullanabilirsiniz. Fakat açık tonlarda pantolon ve takım elbise modelleri kullanıyorsanız daha açık tonlardaki kösele ayakkabılara yönelebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.