Renkli Çorap Modası ve Kombinleri

Çorap her mevsim giyilen ve özel seçim gerektiren giyim parçalarından biridir. Sağlık bakımından da çorap sterilitesine dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda çorap kullanımında, kombin yapmanın görsellik bakımından önemi büyüktür. Çorap renkleri kullanılan giyim parçasına ve ayakkabıya uygun olmalıdır. Klasik giyimde çorap seçimi pantolon veya eteğe göre yapılır. Etek altı çorap seçiminde ise tek renge bağımlı kalmak yalnızca klasizmi yansıtacak ve modayı takip etmemek anlamına gelecektir.  Renkli çoraplar tercih etmek giyim stiline canlılık katmak ve hareketli bir giyim tarzı sağlamaktır. Son yılların modasında renk tercihlerinin revaçta olduğu herkesçe biliniyor. Hatta bu geçişler sert şekilde de yapılabiliyor. Mutlaka geçişler arasında bir nüans oluşturmak da gerekmiyor. Koyu renk bir giyim kombinini tam zıt bir renk çorapla tamamlamak mümkün olurken bu seçim ayakkabılar için de geçerli olabiliyor.

 

Pantolon Altı Renkli Çorap Seçimi

 

Modayı takip ediyor ve uyguluyorsanız resmi bir ortama katılmanız durumunda tarzınızı riske atmamak adına çorap ve pantolon rengini uygun seçmek daha doğru bir tercihtir. Klas bir görünüm sağlamak için chelsea bot ile pantolon ikilisinin arasına seçeceğiniz renk iki rengin nüansını içermelidir. Siyah bir pantolon ile kahverengi bir chelsea bot arasını kombinleyecek olan renk neon rengidir. İmajınıza özel bir ahenk getirmek için ise gri bir çorap tercihini de değerlendirebilirsiniz.

 

Sevimli Çoraplar

 

Kot pantolonla yapılacak olan kombinlerde sevimli desenli renkli çorap tercih etmek klas bir görünüm sağlayacaktır. Pantolona uygun olan bu sevimli desenli çorapları   ayakkabıya uyumlu olacak şekilde de kombinlemek mümkün olacaktır. Pantolon veya ayakkabının renginde olan bir desen kombininizi tamamlamanız için çok kolay bir seçim oluşturacaktır. Ayakkabı rengi kahverengi, pantolon rengi ise lacivert ise  beyaz bir çorap üzerinde kahverengi ve siyah desenlere sahip olan bir çorap tercih edebilirsiniz. Mavi kot için siyah, lacivert ve beyaz, buz mavisi bir kot için ise lacivert, mavi, beyaz ve gri renkte çorap kombini yapabilirsiniz. Sarı ile beyaz, yeşil ile beyaz ya da mavi ile beyaz çoraplar pantolon ve ayakkabıyı birbiriyle örtüştüren renkler olacaktır.

 

Etekle Kombinlenen Çorap Seçenekleri

 

Etekle kullanılan çoraplarda öncelik ayakkabının şeklidir. Özellikle bu tercihte ayakkabının tarzı çorapta bulunan deseni kesmemeli, görünümde göz yorucu bir detay içermemelidir. Ekose desenli bir çorap kullanıldığında ayakkabı ve seçilen etek detaysız yani düz olmalıdır. Renkli seçilen çoraplarda çorap desensiz olsa bile zaten renkli olması bir detay hatta bir ışıltıdır. Bu bakımdan tek renkli çorap kombinlenirken etek desenli ise ayakkabı son derece sade bir model olmalıdır. Eğer ayakkabıda bir desen detayı varsa hem çorap hemde etek desensiz hatta sade olmalıdır. Üç parçanın yalnızca birinde bir desen olmalı diğer iki parça mutlaka tek renk ve desensiz olmalıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.