Sakal Nasıl Gürleşir?

Erkeklerin en çok önem verdiği yerlerden bir tanesi sakalları oluyor. Bakımlı bir sakal için ilk olarak gürleştirme  işlemini gerçekleştirmek gereklidir. Bazı kişilerde çevresel etkenlerin ya da genetik faktörlere bağlı olarak sakal çıkmama ya da çıkan sakallarını dökülmesi gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda yapılması gereken pek çok şey yer alıyor. Bunlar düzgün bir şekilde yapıldığı zaman sakallarda ciddi oranda bir gürleşme söz konusu olacaktır. Sürekli olarak bakım uygulanan sakallar bir süre sonra gürleşmeye başlar. Bakım yapılmayan sakallar ise dökülme, yıpranma gibi durumlar meydana gelebilir. Sakalları da en az saçlara verilen önem kadar önem gösterilmesi gerekiyor. Sağlıklı uzayan gür sakallara sahip olmak isteyen kişiler mutlaka düzenli bakım yaptırmak zorundadır.

Badem Yağı

Sakalları en gür hale getiren şeylerden bir tanesi badem yağı oluyor. Badem yağı, hem sakal hem de bıyık için kullanıma uygun bir yağdır. Sakalları gürleştirirken aynı zamanda bakımını da yaptığı için daha canlı ve daha sağlıklı bir görünüme ulaşmasını mümkün kılıyor. Haftada en az 1 ya da 2 defa uygulanması gerekiyor. Düzenli olarak uygulandığı takdirde sakallarımız da oluşan gürleşmeyi görmeniz mümkün olacaktır. Badem yağını uygularken içerisinde C vitamini de eklemeniz kısa sürede sonuca ulaşmanıza yardımcı olur. Böylece sakallarımız kökten uca beslenmiş olur. Badem yağını, sakallarınızın dibine masaj yaparak sürüp yarım saat ile 45 dakika arasında bekletmeniz gerekiyor. Daha sonra badem yağını bol su ile derinlemesine temizlemeniz gerekiyor. Bu işlemi üç günde bir olacak şekilde tekrarlayabilirsiniz. Bir ay kadar düzenli bir şekilde uygulama yapıldığı zaman sakallarınızdaki değişimi görmeniz mümkün olacaktır.

Sarımsak

Erkeklerin sakallarını güçlendirmek için en çok tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi sarımsak oluyor. Sarımsak, tüyleri ve ince yapıdaki kılları daha canlı bir hale getirmek için son derece ideal tercihlerden bir tanesidir. Düzenli olarak kullanıldığı zaman etkisini hızlı bir şekilde görmek mümkün olacaktır. Kötü bir kokuya sahip olsa da bir süre idare ederek bu uygulamayı yapmanız gerekiyor. Duşa girmeden önce yaparsanız duşta hem kötü kokuyu hem de sakalınızı direkt olarak temizleyebilir ve banyonun buharı ile de cildinizi dinlendirebilirsiniz. Sakal diplerinize masaj yapacak şekilde sarımsağı sürüp bir süre bu şekilde bekletmek gerekiyor. Aynı zamanda bıyığa da uygulamak için de ideal bir üründür. Sarımsağın içerisine biraz zeytinyağı ekleyerek sürerseniz daha iyi bir beslenme elde etmiş olursunuz. Bu işlemi haftada bir kez yaparak bir ay içerisinde sonuç almanız mümkün olacaktır. Bu işlem saçları içinde en çok uygulanan işlemlerden bir tanesi olmaktadır.

Sakal Şampuanı

Saçlarınıza kullandığınız şampuanı kesinlikle sakallarınıza kullanmamanız gerekir. Sakallar için özel olarak üretilmiş şampuanları kullanarak daha gür ve daha canlı sakallara ulaşmanız mümkündür. Sakal dökülmesine karşı olan şampuanları tercih etmek son derece önemlidir. Düzenli olarak bu şampuanları kullanarak sakallarınızdaki farkı kısa süre içerisinde görebilirsiniz. Belirli bir süredir sakallar için özel şampuanlar üretiliyor. Sakal dökülmesi gibi bir problem ile karşı karşıya kalan kişiler bu şampuanları kullanarak sakallarının daha güçlü olmasını sağlayabilir. O yıllarda erkekler tarafından en çok tercih edilen sakal bakım ürünleri arasında yer alıyor. İçerisin de sakallar için özel üretilmiş olan maddeler bulunduğu için daha sağlıklı bir görünüme sahip olmanız da mümkün oluyor.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.