Sıkan Ayakkabı Nasıl Açılır?

Ayakkabı satın alırken fark edilmeyen sıkma, özellikle gün içerisinde kişileri rahatsız edebiliyor. Bu tür durumlarda ise ayakkabının açılması adına bazı yöntemlere başvurmak yeterli. Böylece sıkan ayakkabının sıkma problemini ortadan kaldırılarak ayakkabıların rahat bir şekilde giyilebilmesi mümkün hale gelecektir. Sıkan ayakkabı nasıl açılır konusunda tercih edebileceğiniz farklı yöntemler mevcut. İşte öneriler.

Sıkan Ayakkabı Nasıl Açılır?

Gazete Kağıdı Ve Sirke Yöntemi

Basit, pratik ve etkili olması nedeniyle çoğu kişi tarafından tercih edilen gazete kağıdı ve sirke yönteminde gazeteleri sirke ile tamamen ıslatmak ve ardından ayakkabının içerisine yerleştirmek gerekiyor. Oda sıcaklığında bir gün boyunca bekleyecek olan ayakkabılar böylece sirke etkisiyle genişleyecek ve ayağınızı sıkmamaya başlayacak.

Patates Yöntemi

Sirkede olduğu gibi yine patates yöntemi ile ayakkabı genişlemesini sağlamak mümkün. bu yöntemde ise ayakkabınızın içerisine ve özellikle sıkan yerlere patatesleri yerleştirmeniz gerekiyor. Bu yerleştirme işleminin ne kadar sıkı bir şekilde yaparsanız elde edeceğiniz sonuç o kadar etkili olacaktır.

Saç Kurutma Makinesi

En çok tercih edilen yöntemlerden bir diğeri ise saç kurutma makinesi. Bu yöntemde öncelikli olarak ayakkabının sıkan bölgelerini tespit etmeniz ve bu bölgeleri ıslatmanız gerekiyor. Bu ıslatma işlemleri tamamlandıktan sonra ise saç kurutma makinesinin en yüksek sıcaklık ve üfleme ayarına alarak bu bölgeleri kuruyana kadar işleme tutmanız yeterli.

Kalın Çorap Yöntemi

Etkili sonuç vermesi nedeniyle tercih edilen fakat uygulama aşamasında biraz sıkıntı yaratabilecek olan bu yöntemde kalın çoraplar giyilerek ayakkabının açılması sağlanıyor. Bu aşamada olabildiğince kalın çorap giymek ve ayakkabının sınırlarını zorlamak önemli. Ortalama 2 saat boyunca ayakkabılarınızı bu şekilde giyerek eskisinden çok daha geniş olmasını sağlayabilirsiniz.

Buz Poşetleri

Ayakkabıların içerisine patlamayacak bir poşet içerisine su doldurmanız ve bu poşeti de ayakkabının içerisine koymanız gerekiyor. Bu şekilde ayarlayacağız ayakkabınızı bir gece boyunca buzlukta bekletmeniz halinde ise buzun etkisiyle ayakkabının daha da genişlemesi söz konusu olacaktır. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken en önemli detay ayakkabısının iç kısmında suyun tamamı ile kaplanması. Boş kalması halinde istenen sonuç elde edilemeyecektir.

Ayakkabı Spreyi

Bu tip yöntemler ile uğraşmak istemeyen kişiler için özel olarak geliştirilen ayakkabı genişletme spreylerini kullanabilirsiniz. Basit kullanma talimatları olan bu spreyler de yine ayakkabılarınızda istediğiniz genişliği sağlamanız mümkün. Kişilerin ayakkabı kalıbı gibi klasik yöntemleri de yine tercih etmesi mümkün.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.