Skinny Jeans Nedir? Skinny Jeans Nasıl Kombinlenir?

Kot modelleri arasında en dar kesimli olan bu pantolonlar, vücudu tamamen sararlar ve vücuda yapışık bir kombin sergilerler. Genellikle siyah olarak tercih edilen skinny jeanler günümüzde çok modadır ve her giyim markasında bulmak mümkündür. Kıyafetlerle kombinlerken fazla uğraş istemeyen skinny jeanler ile tarz bir görünüm yakalamak epey kolaydır fakat bu bir dezavantaj da olabilmektedir. Kolay kombinlenen skinny jeanler giyen kişide zamanla sıkıcı bir görünüm oluşturabilir. Bu yüzden skinny jean giyerken dikkat edilmesi gereken birkaç detay vardır:

Parlak Renklerden Uzak Durun

Rengârenk cıvıl cıvıl olan skinny jeans bulmak zordur, yine de bu uyarıyı atlamamakta fayda var. Giydiğiniz renkli skinny jeans, renkli bir bol veya İspanyol paça bir pantolon gibi hoş durmayacaktır, bu yüzden siyah, gri, mavi gibi klasik renkler üzerinden gitmekte fayda var. Skinny jeans giyerken bu pantolonların kombinin ana parçası değil, tamamlayıcısı olduğu unutulmamalıdır. Skinny jeanlerin tamamlayıcı parça olmasından dolayı daha sade ve risksiz renkler tercih edilmelidir. Bu skinny jeans için bir eksi olabilse de unutmayın ki skinny jeans ile neredeyse her şey giyilebilmektedir, kombininizi meydana çıkaracak şey üst seçiminizdir.

Üst Seçiminizi Dikkatli Yapın

Konu skinny jeans olunca üst olarak giyilebilecek kıyafetler sınırsız. İster kazak, ister bralet, ister tişört, ister gömlek bu pantolonlara her şey yakışmaktadır. Skinny jeanle giyilecek üst seçiminde daha iyi bir kombin için ise renkli üstler tercih edilmelidir, yani pantolon geri planda kalırken üstünüz daha çok dikkat çekmelidir. Koyu renkli üstler ise daha sönük ve basit bir görünüme sebep olacaktır. Birden fazla üst almak ise skinny jeanlerin sade görünümünü ortadan kaldıracaktır. Düz kazaklarla renkli ceketler, braletlerin üstüne desenli gömlekler tercih edilebilir.

Kemer ve Takıları Unutmayın

 Skinny jeanler ile her kıyafet rahatça kombinlenebilse de yeteri kadar parlatılmazsa sönük kalabilecek olan pantolonlar olduğu unutulmamalıdır. Bunu önlemek için renkli kemerlere başvurulabilir ve farklı çeşitli takılan takılabilir. Bu esnada dikkat edilmesi nokta kemer ve takıların kombini daha çok ortaya çıkarmak için takıldığıdır, yani siyah ve boğucu renkleri tercih etmemelisiniz. Ayrıca sade renkte ve desensiz bir üst seçtiyseniz çeşitli rozetler takabilirsiniz. Takı tercihinde altın rengi veya renkli takılar kullanılmalı, eğer büyüklü küçüklü değişik modellerde takılar kullanılırsa kombinin daha eğlenceli görüneceği unutulmamalıdır.

Çantalar Kombinin En Büyük Parçalarındandır

Skinny jeanler ile başka parçalar kombinlenirken en çok atlanan kısım çanta seçimidir. Skinny jeansiniz ile yapacağınız kombinin yönünü tamamen değiştirecek şeyin çanta seçimi olduğu unutulmamalıdır. Bu pantolon ile giyilecek çantanın modelinin el çantası olması daha iyi ve tamamlayıcıyı bir görünüm yaratacaktır. Küçük el çantalarından uzak durup büyük çantaların tercih edilmesi gerekmektedir, renk ve yapı olarak her türlü çanta güzel bir görünüm kazandıracaktır.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.