Spor Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

Spor ayakkabı modelleri rahatlığı nedeniyle çoğu kişisinin favorisidir. Ancak bazen spor ayakkabıyla kombin yapmakta zorluk çekilebilir. Günlük yaşamınızda giydiğiniz kıyafetlerle spor ayakkabınızı nasıl uyumlu hale getireceğinizi bilmeyebilirsiniz.

Eğer siz de spor ayakkabı giymekten hoşlanıyor fakat nasıl kombin yapmanız gerektiği konusunda şüpheye düşüyorsanız, yazımızdaki önerilere göz atabilirsiniz.

Erkekler İçin Spor Ayakkabı Kombin Önerileri

Erkek giyimde genellikle dış mekânlarda pantolon tercih edilir. Eğer spor ayakkabı giymeyi planlıyorsanız kot pantolon ya da keten pantolon tercih edebilirsiniz. Üzerine ise spor tişörtler çok uygun olacaktır. Uzun kollu bir gömlek giyip kollarını dirseğinizin biraz altına kadar kıvırırsanız ve gömleği pantolonun dışında bırakırsanız, yine spor bir görüntü elde ettiğinizden dolayı spor ayakkabılarınızla kombin yapabilirsiniz.

Renk konusuna gelecek olursak, eğer spor ayakkabınızın rengi beyazsa uyum konusunu dert etmenize hiç gerek olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü beyaz spor ayakkabı tüm renklerle kolayca uyum sağlayacaktır. Ancak spor ayakkabınızla turuncu, yeşil, kırmızı gibi belirgin bir renk varsa, diğer kıyafetlerinizin soft renklerden oluşmasına dikkat etmelisiniz.

Erkek modasında spor ayakkabılar çok önemli bir yere sahiptir. Örneğin simsiyah bir spor ayakkabısı satın aldığınızda, iş yerinizdeki resmi kıyafetlerinizle bile giymeniz mümkündür. Böylece spor ayakkabı rahatlığını iş yerinize taşımış olursunuz.

Kadınlar İçin Spor Ayakkabı Kombin Önerileri

Kadınlar günlük hayatlarında rahatça yürüyebilmek için spor ayakkabı giymeyi tercih edebilirler. Doğrusunu söylemek gerekirse, spor ayakkabının konforuna alıştıktan sonra yeniden sizi sıkan ve rahatsız eden o kalıbı dar ayakkabılara dönmeniz oldukça zordur. O nedenle günlük kombinlerinize spor ayakkabıyı uydurmayı deneyebilirsiniz.

Renkli Spor Ayakkabılar Nasıl Kombinlenir?

Eğer beyaz ya da siyah gibi düz renkler yerine renkli bir spor ayakkabı tercih ettiyseniz, kombin yaparken biraz daha dikkatli olmanız gerekir. Çünkü model kadar renk uyumu da gözetilmelidir. İnsanlar dışarıdan baktığında renk kargaşasından dolayı gözleri yorulursa, uyumsuz bir kombin yaptığınızı düşünürler.

Spor ayakkabınızın içinde geçen bir rengi kıyafetinizde kullanmayı da düşünebilirsiniz. Örneğin spor ayakkabınız beyaz, sarı ve yeşil renklerden oluşuyorsa, siz de yeşil gömlekle bu kombini tamamlayabilirsiniz. Kombin yaparken içinizden geldiği gibi davranırsanız, uyumsuzluk da bazen uyum gibi görünebilir. Örneğin mor spor ayakkabı ile simsiyah bir kombin yapmak risk almamaktır. Ama mor bir spor ayakkabı ile sarı renkler içeren bir kombin yapmak, uyumsuzluğun uyumunu yakalamak anlamına gelebilir.

 

 

Spor Ayakkabı ile Yaz Kombinleri

Yazın sıcak günlerinin kendini göstermesi ile birlikte kıyafetler üzerinize ağırlık gibi gelmeye başlar. Olabildiğince sizi bunaltmayacak kombinlere yönelirsiniz. Spor ayakkabı ile yaz kombini yaparken kadınlar elbiseleri, etekleri ve şortları rahatlıkla kullanabilir.

Erkekler ise spor ayakkabıları ile yine şortları ve tişörtleri rahatlıkla kombin yapabilirler. Bu şekilde modern bir yaz stili oluşturabilirler.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.