Stil Danışmanlığı Hizmeti Nedir?

Güzel ve bakımlı görünmek bir sanattır. Stil danışmanlığı hizmetinde kişilere uygun olan giyim tarzı belirlenir. Bu belirleme sırasında stilistler kendilerine danışanlar için özel bir tarz belirleyecektir. Bu tarz kişiye özgü olacak ve her yönden o kişiye uyum sağlayacaktır. Seçilen hiçbir detay o kişi üzerinde abes durmayacak, karizmatik, şık ve estetik bir görünüm sağlarken aynı zamanda zevk ve tercihlerini de stiliyle belli edecektir. Günümüzde milyonlarca kişinin ortak sorunlarından biri olan kıyafet seçimi ve ortamlara uygun olarak giyinmek artık stil danışmanlığı hizmeti alarak sorun olmaktan çıkıyor. Stil danışmanınız sizin kriter, yaşam tarzı, zevk, vücut hatları, portfolyo ve farklı özelliklerinizi değerlendirerek size özel bir kreasyon belirliyor. Bu hizmeti aldığınızda hem modaya uymuş hemde kıyafet seçiminde zorlanmamış oluyorsunuz.

 

Stil Danışmanı Kimdir?

 

Kişilerin giyim kuşam seçiminde zorlanması ve modaya uygun olarak giyinme isteği stil danışmanı iş kolunu ortaya çıkarmıştır. Tıpkı sanatçıların kendilerine uygun olan giysileri seçmesinde yardımcı olan modacıları olduğu gibi, stil danışmanlığı hizmeti alanların giyim kuşam seçimlerinde yardımcı olan stilistleri olacaktır. Stil danışmanları, kendilerine danışan bireylerin o yılın modasına, yaşanılan mekana, ortama, değerlere ve toplumsal statülerine uygun olarak giyinmelerini sağlayan kişilerdir. Stil danışmanları popüler olmak isteyen ancak bu popülariteyi nasıl kazanacağı konusunda problem yaşayan herkese katkı sağlayacaktır.  Ülkemizde daha yeni yeni gündeme gelen bu meslekte adını duyurmaya çalışan birçok kişi vardır. Stil danışmanlığı kolay gibi görünmesine rağmen sanıldığı kadar kolay değildir.

 

Stil Danışmanı Ne İş Yapıyor?

 

Stil danışmanlarının yapması gereken iş müşterilerin stilini belirlemek. Fakat stil danışmanları  bu belirleme işlemini yalnızca kişilerin vücut hatlarına yüz çizgilerine bakarak göre yapmıyor. Bu belirlemenin de bir takım incelik ve ivmeleri bulunuyor. Kişilerin tarzlarını dünya standartları ölçütünde ve analiz skalasıyla yapıyor. Müşterisinin zevk ve tercihlerini, sevdiği markaları, gardrobunda nelerin olduğunu, müşterinin bütçesine uygun olan alışverişi yapmasını sağlamayı ve giyim tercihinin müşterisine özel olmasını sağlıyor. Bunun için müşterisiyle birlikte alışverişe çıkıyor, alışverişte yapılqn yanlış veya eksiklikleri belirleyerek müşterisine giyim kuşam konusunda destek oluyor. Danışanların gardrobuna kendi stiline uygun olan kıyafetleri seçmesini sağlayan stil danışmanları, stil araştırması yaparak müşterisine nelerin yakışıp yakışmayacağının da ayrıştırmasını yapıyor.

 

Nasıl Stil Danışmanı Olunur?

 

Günümüzde her işi yapabilmek in bir belge veya yetkiye ihtiyaç duyuluyor. Stilistlerin de bu işi yapabilmek için bir belgeye ihtiyaçları bulunuyor. Özel kurs merkezleri stil danışmanlığı için belirli süreli kurslar düzenliyor. Kurs sonunda başarılı olan adaylara stil danışmanlığı sertifikası veriliyor. Stil danışmanı olmak isteyenlerin; özgüveni kuvvetli, kabiliyetli, modayı takip eden, yaratıcı, karakter analizi yapabilen ve kişinin neye ihtiyacı olduğunu belirleyebilen bir tarza sahip olması gerekiyor. Kurs sırasında bu becerilerini artıran adaylar stil danışmanı olabiliyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.