Takım Altına Spor Ayakkabı Kombinleri

Erkekler için spor ayakkabının takımlarla kombinlenmesi de yeni mümkündür. Takım altına spor ayakkabı kombinlerini doğru bir şekilde yapmanız halinde, tarzınız ile konuşulmanın çok daha ötesinde kendinize özel bir giyim tarzı da yaratabilirsiniz. Bazı şartların göz önünde bulundurulması halinde böyle bir kombinin yapılması uygun olacaktır. Fakat yanlış kombinler nedeniyle bu alanda önyargılar oldukça fazladır.

Takım Altına Spor Ayakkabı Kombininde Püf Noktalar!

Bu kombinde öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken detay takım elbisede çok klasik çizgilere sahip bir modelin tercih edilmemesi ve aynı zamanda çok spor bir ayakkabının giyilmemesi. Bu dengenin yakalanması halinde takım elbise altına spor ayakkabı kombini kolaylıkla uygulanabilecektir. Üstelik bu kombini yaparken risk almak istemeyen kişiler klasik olarak siyah bir takım elbiseyi ve desensiz olan modelleri tercih edebilir.

Takım Altına Spor Ayakkabı Kombininde Stil Nasıl Olmalı?

Spor ayakkabı ile kombinlenecek bir takım elbisenin kuşkusuz spor çizgilere sahip olması gerekir. Bu nedenle yapılacak kombin gözü yormayacağı gibi uyumu da yakalayabilecektir. Kumaş olarak ise pamuk yada keten tercih edilebilir. Bu iki kumaş türü de spor ayakkabılar ile uyum sağlamanızı daha da kolaylaştıracaktır. Özellikle yünden yapılan bir takımın hiçbir zaman spor bir ayakkabı ile kombinlenmesi söz konusu değildir.

Renklerde Durum Ne?

Spor bir tarz tercih edileceğinden dolayı takımlarda mutlaka daha hafif ve spor renklere yönelmek uygun olacaktır. Bu kapsamda ise açık mavi, lacivert gibi renkler ön plana alınabilir. Ayakkabı tercihlerinde ise snacker tarzı ayakkabılar yine kullanılabilecek alternatifler arasında. Kuşkusuz bu kombinlerde takım ve spor ayakkabı kadar giyilecek gömleğin de önemi fazladır.

Takım Altına Spor Ayakkabı Kombininde Aksesuarlar

Gömlek ve kravat gibi farklı aksesuarlarında yine kombini tamamlayıcı özelliklerde olması gerekir. Bu nedenle aksesuar seçimine de mutlaka dikkat edilmelidir. Takım altına spor ayakkabı giymesi halinde verilmek istenen mesaj net olarak rahatlıktır. Rahat hareket etmek, özgür olmak ve bu doğrultuda bir mesaj verilmek istendiğinden dolayı kravat gibi sizi sıkacak ve belirli bir kalıba sokacak aksesuardan kaçınmanız, kombiniz için daha doğru olacaktır. Kravat giymek isteyen kişiler ise bu konuda olabildiğince risksiz seçimler yapmalıdır. Olabildiğince ince ve pamuksu bir yapıya sahip kravat kullanılabilir.

Cep mendili takılmak istenmesi halinde ise yine pamuksu kumaşlardan kesinlikle vazgeçilmemelidir. Spor ayakkabı seçimlerinde ise kesinlikle üzerinde yazılar yazan, klasik koşu ayakkabısı tarzındaki modellere yönelmekten ziyade snacker tarzdaki modelleri tercih etmek gerekir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.