Takım Elbise Ayakkabı Modelleri

Şıklığından ödün vermeyen tarzını yansıtmayı seven erkeklerin bir numaralı tercihi olan klasik ayakkabılar eskiye nazaran oldukça çeşitlendi. Geçmişte takım elbise altına giyilen klasik ayakkabı çeşitleri sınırlı olurken şimdi farklı model ve çeşitler ile her tarza uygun olarak gelişti.

Ayakkabıda Yapılan Devrim

Takım elbise ile kullanılan ayakkabılar siyah ağırlıkta olup arada kahve tonu kullanılırdı. Fakat artık açık mavilerden bejlere ve siyah beyazlardan bordolara kadar renk skalası oldukça genişledi. Bağcıklı modellerin daha sportifleştiği bağcık olamayan modellerinde daha da rahat kullanıma açıldığı devrim niteliğindeki bu değişimin sebebi elbette değişen beğeni kriterleridir.

Günümüzde erkeklerin standart tarzdan sıyrılarak daha farklı tasarımlara yönelmesi ve bunlara yönelik olan talebin yoğunlaşması ile hem takım elbiselerinde hem de onun ayrılmaz parçası olan ayakkabı modellerin de inanılmaz ama bir o kadar da ilgi çekici değişimler yaşanıyor. Renklerin uyumu ya da tezatlığından yararlanılan çoğu model gene bayların beğenilerine sunularak birçoğu bu alanda tam not aldı.

Sivri burun, yuvarlak burun daha öncelikli olup küt burunlar pek tercih edilmeyen demode modeller oldu. Lastik tabanlı ayakkabılar takım elbise altında hoş durmadığından zımbalı ayakkabılar ile birlikte eskiler listesine alındılar. Bunlar yerine hakiki deriden üretilmiş olan ayakkabılar revaca geçti. Deri ayakkabıların nemi emmesi ve hava geçirme özelliği bu yükselişte etkili olan ilk sebepler arasındadır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.