Tarihte Seiko

1881 yılında genç bir Japon girişimci tarafından kurulan küçük saat tamircisi seiko markasının tarihini oluşturmaktadır. 11 yıl gibi bir sürede kurulan fabrika ile markalaşma dönemine giren seiko markası şimdilerde dünya üzerinde parmakla gösterilmekte olan saat markaları arasında yer almaktadır. Bir vazgeçmeme öyküsü olan bu saat markası başarının örneğini temsil etmektedir. Ürettiği birçok farklı modellerdeki saatler ile kendini kanıtlamayı başarmış olan bu marka alanında yeniliklere açık olması ve sürekli kendini geliştirmesi ile tanınmaktadır.

Seiko Otomatik Saat Modelleri

Zamanı göstermek adına kullanılmakta olan saatlerin dayanıklı olması ve uzun yıllar kullanılması oldukça büyük önem içermektedir. Bu alanda adımını atmış olan seiko markası hareket ile çalışma özelliğine sahip saatler tasarlayarak nesiller boyunca aktarılacak saat modelleri sunmaktadır. Otomatik saat olarak adlandırılmakta olan bu modeller arasında Presage Cocktail, Prospex Automatic, Presage Automatic Black, Automatic White gibi koleksiyonlar yer almaktadır.

Swatch Markasının Sektördeki Yeri

Geçmişten günümüze saat sektöründe adını altın harflerle yazdırmış olan Swatch markası, birçok farklı koleksiyonu bünyesinde barındırmaktadır. New Releases, Sunglasses, Tüm Bıjouxlar, özel günler gibi ünlü koleksiyonların ev sahibi olan bu marka dünya üzerinde internetten, mağazalara her alanda satış olanağı sunmaktadır. İsviçre merkezli bir marka olan Swatch markası oldukça farklı özelliklere sahip saatler tasarlamaktadır. Çoğunlukla unixes kullanım özelliklerine sahip olması bu markanın tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Ayrıca diğer markalara göre uygun fiyatlar ile satışa sunulması da bu markayı yıllardır ayakta tutan bir başka etkendir.

Swatch Bayan

Bayanların şık ve zarif bileklerine göre saat üretimlerini gerçekleştirmekte olan Swatch markası, yaratıcılığı ile hep dikkat çekerek rakiplerinden bir adım önde olmayı başarmaktadır. Canlı ve yenilikçi yapısını ürettikleri saatlere de yansıtmakta olan bu marka özellikle bayanların ilgisini çekecek tasarımlar ortaya çıkarmaktadır. Spordan, klasik türlere kadar farklı konseptlerde üretilen bayan saat modelleri her kıyafete ve her ortama uyum sağlayabilmektedir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.