Ünlülerin Spor Ayakkabı Tercihleri

Ünlülerin gerek yaptığı iş ve gerek modayı takip etmeleri nedeniyle toplum içerisinde ekstra dikkat ve özen içinde olmaları gerekmektedir. Birçok kadın ve erkek ünlü de en özel markalardan, özel tasarımcılar ve ayakkabı tasarımcılarından giyinmektedirler. Hemen hemen hepsi ayakkabı tutkunu olan ünlüler, her kombinlerinde farklı ayakkabı seçmektedirler.

Sahneye çıktıklarında kendilerini huzurlu hissetmeleri ve daha rahat hareket edebilmeleri için doğru ayakkabıyı seçerler fakat iş dışı yaşamlarında onlar için spor ayakkabının kıymeti büyüktür. Yorucu bir günün sonunda ayaklarının dinlenmeleri gerekmektedir ve bunun için yine şıklık ve modayı takip ederek en konforlu ayakkabıyı seçerler.

Özellikle Dolce&Gabanna, Prada, MiuMiu, Diesel gibi özel tasarım marka ayakkabıların tasarladığı spor ayakkabılar seçilmekte ve tabi ki kendi beğendikleri daha birçok marka da bunlara dahil olmaktadır. Son zamanlarda, sosyal medyada ve mağaza vitrinlerinde gündemde olan bir sürü modeli görüyoruz. Tarzlara göre yapılan kombinler doğrultusunda ayakkabı seçimleri de değişmekte olan ünlüler, en iyi ve en rahat ayakkabının peşinde koşuyorlar.

Ayakkabının markasına, yapım malzemelerine, şıklığına ya da sadeliğine, gösterişine ve rahatına bakılıyor ve bu kriterler doğrultusunda seçim gerçekleştiriliyor. Bu da ünlüleri hem mutlu hissettiriyor hem de kendi stillerini yaratıyorlar.

Hangi Ünlüler Ayakkabı Tutkunu?

Başta Giueseppe Zanotti, Jennifer Lopez, Claudia Schiffer, Karlie Kloss, Sarah Jessica Parker, Cole Haan, Aquazzura, Rihanna gibi yabancı isimler gelse de Türk ünlülerden; Demet Akalın, Nazan Öncel, Hande Yener, Hadise gibi isimleri de ayakkabı tutkunları arasına seçebiliriz.

Ayakkabı Tutkunu Olan Ünlüler ve Bazı Bilgileri

Ayakkabı ve giyim tutkunu olan Rihanna kendisini yansıtan stili açıklamak ve hayranlarına kavuşturmak için FENTY giyim ve ayakkabı markasını oluşturmayı başardı. Ünlü sanatçının yaptığı her tasarım çok beğenilerek giyiliyor. Daha sonrasında İtalyan modacılarla çalışan ve kliplerinde de ayakkabı tutkusunu açığa çıkaran Jennifer Lopez’den bahsedebiliriz: Jennifer kendisiyle ilgili şunları demekte: ‘Giuseppe Zanotti ayakkabılarını çok severek giyiyordum, onunla çalışmaktan da büyük zevk aldım.’

Aynı zamanda Lopez için her bir detay, ayakkabının asıl şeması olduğu anlamına geliyor ve ünlü sanatçı her dokunuşa ayrı kıymet veriyor. 90’lı yıllarda model olan Claudia Schiffer ise ayakkabı tutkunluğuyla ilgili olan hislerini kreasyonlara bırakıyor ve tasarımlarını ortaya koyuyor. Aynı zamanda topuksuz modellere ve ünlünün yaşamından yansıttığı modellerle de gündemden inmeyen Schiffer, son dönemde çok takip edilmişti.

Schiffer kendisiyle ilgili şunları söylüyor: ‘Edgargo ile tanışır tanışmaz, başta ayakkabılar üzere moda hakkında konuşmaya başladık. Birçok konuda anlaştığımız için hem aramızdaki bu sinerji, hem de onun inanılmaz yeteneği ve bakış açısı koleksiyona yansıdı.’ diyerek konuşmasını tamamlıyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.