Yazın Bot Nasıl Saklanır

Yazın Bot Nasıl Saklanır

Yazın bot saklamak için bir çok kişi farklı formüller öne sürer. Bizde sizin için bu alternatifleri bir araya getirerek, kaliteli bir ayakkabı saklama yönteminin koşullara uygun şekilde nasıl değişiklik gösterdiğini gözler önüne sermeyi amaçlıyoruz. Bunun için ilk başta ayakkabıyı sakladığınız alan çok önemlidir. Eğer bir ayakkabılığın içerisinde saklayacaksanız, ilk olarak içerisine kesinlikle ayakkabı tuzu koymanız gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü ayakkabı tuzu içerisinde büyüyebilecek bütün bakteri ve mikropları uzak tutmak noktasında bir numaralı materyaldir.

 

Bu kullanışı kolay materyal sayesinde siz de kısa süre içerisinde uygun bir koşul sağlatarak ayakkabılarınızı yaz ayalarında güvenli bir şekilde ayakkabılıklarda tutabilirsiniz. Ancak tek güvenli ayakkabı saklama yöntemi bu değildir. Bir diğer bilinen saklama yöntemi de ayakkabılarınızı kutularında saklamaktır. Karton kutular genel itibariyle nemleri içerisine çektikleri için aslında ayakkabılar adına daha güvenli bir saklama koşulu oluşturabilmektedirler. Eğer güvenli bir şekilde ayakkabılarınızı bir arada tutacaksanız, ayakkabı kutusuna koyarken içerisine gazete parçaları da koyabilirsiniz. Bu sayede gazete parçalarının oluşturduğu alan sayesinde ayakkabının çökmesine de izin vermemiş olursunuz. Ayda bir kez ayakkabılarınızı gece vakti balkona alarak havalandırırsanız da kesinlikle başka hiçbir sorununuz kalmaz.

 

Alternatif ama kesin saklama yöntemlerinden birisi de poşete koyma yöntemidir. Bu sayede ayakkabınız poşet içerisinde hava alma, bu da bakteri üremesinin önüne geçmişini sağlamaktadır. Ayakkabılarınızda bakteri oluşmamasını istiyorsanız, bu yöntem sayesinde hiç hava almayacaktır. Ancak poşeti sakladığınız yer oda sıcaklığı ya da daha sıcak bir alan olursa, o durumda maalesef plastik eriyerek ayakkabının üzerine koku yayacaktır. Bu gibi durumların önüne geçmek adına poşeti güvenli ve karanlık bir alanda muhafaza etmenizi öneririz. Çünkü içerisine böcek ya da diğer canlı türlerinin girmesine doğrudan engel olur plastik.

 

Ayakkabı saklamanın birden fazla alternatif yolu olduğu gibi yazın saklarken ayakkabılarınızı gece karanlığında balkonda gün doğana kadar havalandırma durumunu da size aktarmış bulunduk. Ayakkabılarınızı canlı gibi hissedin ve sürekli olarak onların oksijenden uzak tutarsanız ömrünü kısaltacağının da farkına varın. Bu yüzden ayakkabılarınızı saklarken olabildiğince mantıklı şekilde davranın. Botların özellikle kullanılan malzemeleri itibariyle daha çok bakım istemiş olmaları, onların saklanmasında oluşan zorlukları da göz önüne getirmektedir. Bugün siz de kendiniz için en uygun saklama yöntemiyle ayakkabılarınızı güvenli bir şekilde saklayabilir ve yaz aylarında uygun saklama durumunu kendi adınıza yaratabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.